Strona główna • Czeskie Skoki Narciarskie

Roman Koudelka Mistrzem Czech

We wtorek na skoczni w Harrachovie o punkcie konstrukcyjnym K90 odbyły się Mistrozstwa Czech w skokach narciarskich. Tytuł mistrzowski wywalczył Roman Koudelka, świeżo "upieczony" Mistrz Świata Juniorów.

Roman Koudelka zdobył tytuł Mistrza Czech w bardzo trudnych, wietrznych warunkach. Za skoki na odległość 94 oraz 98 metrów uzyskał 240 punktów i o 10,5pkt wyprzedził Martina Cikla (96 i 92,5m). Na najniższym stopniu podium stanął Borek Sedlak (82 i 90m), który stracił do zwycięzcy aż 46,5 punktów. Roman Koudelka potwierdził swoją wysoką dyspozycję z Mistrzostw Świata Juniorów i jednocześnie obronił tytuł wywalczony na tej samej skoczni w lecie.

Na starcie zabrakło zawodników, którzy będą w najbliższy weekend startować w Planicy: Jakuba Jandy, Antonina Hajka oraz Lukasza Hlavy. Po zawodach do Słowenii udał się Jan Matura, który Mistrzostwa skończył na 6. pozycji.