Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Roar Ljoekelsoey: "Decyzja jeszcze nie zapadła"

Czterokrotny Mistrz Świata w lotach narciarskich, czterokrotny medalista Mistrzostw Świata, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, jedenastokrotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata, 30-letni Norweg Roar Ljoekelsoey nie podjął jeszcze decyzji o zakończeniu kariery, o czym donosiły dziś niemieckie media.

Norweg jest jedną z najważniejszych postaci dyscypliny na przestrzeni ostatnich sezonów. Zadebiutował w PŚ w 1993 roku w Lillehammer, a chwilę później zdobył pierwsze pucharowe punkty, był 12. i to właśnie w Planicy. Także w Słowenii po raz pierwszy stanął na podium i tu też zakończył swoją wspaniałą przygodę ze skokami narciarskimi.

Przez szereg lat Roar do sezonu 2002/2003 przeżywał ogromne załamanie formy, jednak pod wodzą nowego trenera Miki Kojonkoskiego odrodził się i do dnia dzisiejszego był zawodnikiem ścisłej światowej czołówki. Zdobywał medale na najważniejszych imprezach, indywidualnie i drużynowo, a jego domeną były piękne, stylowe i dalekie loty.

Obecny sezon był dla niego mniej udany niż poprzednie, ale mimo tego zdołał na zakończenie kariery wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata na skoczni dużej w Sapporo, na której wygrywał aż pięciokrotnie. Puchar Świata zakończył na 14. pozycji zdobywając 474 punkty.

O tym, czy ten sympatyczny zawodnik definitywnie zakończy karierę dowiemy się prawdopodobnie w najbliższych tygodniach.