Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Jacobsen i Sagen Mistrzami Norwegii

Anders Jacobsen zwyciężył w konkursie o Puchar Króla, mającego także rangę Mistrzostw Norwegii, rozegranego w piątek na skoczni normalnej Skarbakken w Molde (HS - 100). Drugi zawodnik Pucharu Świata wyprzedził Roara Ljoekelsoeya i Andersa Bardala. Konkurs pań wygrała Anette Sagen.

Po pierwszej serii prowadził Ljoekelsoey, jednak drugi świetny skok Jacobsena na 99 metrów zapewnił zwycięstwo triumfatorowi ostatniego Turnieju Czterech Skoczni z przewagą dwóch punktów. Na starcie stanęło 50 skoczków, wyłonionych na podstawie kwalifikacji spośród 63 zawodników. Z czołówki norweskich skoczków zabrakło tylko Sigurda Pettersena.

Rozegrano także konkurs pań, jednak w zawodach wzięły udział tylko dwie zawodniczki. Zwyciężczyni cyklu Ladies COC, Anette Saggen, zdecydowanie pokonała siódmą w klasyfikacji minionego sezonu, Line Jahr.

Skocznia w Molde, na której rozegrano zawody, jest częstą areną zmagań norweskich skoczków w krajowych konkursach. Jej rekord wynosi 101,5 metra, ustanowił go Boerge Gellein Blikeng w marcu 2005 roku podczas Mistrzostw Norwegii Juniorów.