LGP w Hinterzarten: Brakło tak niewiele...

Thomas Morgenstern wygrał pierwszy indywidualny konkurs Letniej Grand Prix, który został rozegrany w niemieckim Hinterzarten.

Po pierwszej serii prowadził Adam Małysz z wynikiem 105,5 m, a późniejszy zwycięzca, zajmował drugie miejsce po skoku na 104 m. W finale Morgenstern poprawił swój rezultat o pół metra, co na pewno jeszcze nie stawiało Adama z góry na straconej pozycji. Nasz skoczek lądował na 103 m i początkowo wydawało się, że to wystarczy na pokonanie Austriaka. Tak się jednak nie stało, zabrakło niewiele, zaledwie 1 punkt, lub też "aż" jeden punkt. Punkt, który sprawił, że to Morgenstern ostatecznie podniósł ręce w geście triumfu. Adam jednak wywalczył miejsce na podium, co optymistycznie nastraja przed następnymi konkursami.

Trzecie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, który oddał najlepszy skok nie tylko serii finałowej, ale i całego konkursu - 106,5 m. Pozwoliło mu to znaleźć się na podium, gdyż po pierwszej serii był 6. (100,5 m).

Niestety, do serii finałowej nie awansował żaden z młodych polskich zawodników. Dziś skakali wyjatkowo słabo, w porównaniu do poprzednich dni. Najbliżej awansu do "30" był Piotr Żyła (32.), który uzyskał 92,5 m. Kamil Stoch i Maciek Kot lądowali odpowiednio na 91,5 m i 91 m, ale sklasyfikowani zostali wspólnie - na 39. miejscu.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»