Strona główna • Letnie Grand Prix

PK w Lillehammer: Andreas Widhoelzl wygrywa, słaby start Polaków

Austriak, Andreas Widhoelzl po skokach na odległość 132,5m i 132m wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (HS138).

Na drugim miejscu uplasował się Japończyk, Yoshihiko Osanai, który w drugiej serii oddał zdecydowanie najdłuższy skok zawodów (129,5m i 135,5m), a trzeci był niespodziewanie młody Fin, Ville Larinto (130,5m i 134,5m).

Z polskich skoczków do finału awansował tylko Rafał Śliż, który skokami na 124,5m oraz 128,5m został sklasyfikowany na dobrej, jedenastej pozycji. Zdecydowanie słabiej spisali się pozostali nasi reprezentanci. Krystian Długopolski skoczył 115,5m i zajął ostatecznie 37 miejsce. 111,5m zmierzono Robertowi Matei, co wystarczyło zaledwie na zajęcie 41 pozycji. Marcin Bachleda lądował na 125 metrze i był 14 jednak tuż po zakończeniu pierwszej serii został zdyskwalifikowany.