Strona główna • Juniorzy

Klimek Murańka najlepszy wśród juniorów

Trzeci z kolei konkurs cyklu FIS Youth Cup rozgrywany w Einsiedeln wygrał reprezentant Polski, Klemens Murańka. Klimek oddał dziś dwa dalekie skoki na odległość 74m oraz na 77,5m.

Drugie miejsce zajął ponownie Austriak, Stefan Kraft, który w finale popisał się najdłuższym skokiem zawodów - 78,5m. W pierwszej serii był jednak gorszy od Klemensa Murańki, skoczył 72,5m i ostatecznie przegrał z Polakiem o 1,1pkt. Trzeci był Jaka Kosec, Słoweniec lądował na 73 oraz 74 metrze i wyraźnie przegrał z Kraftem i Murańką.

Świetnie spisali się także pozostali polscy juniorzy. Tuż za podium wylądował Tomasz Byrt, zwycięzca z Pragelato osiągnął dziś 70,5m oraz 70m. Kolejne miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (66,5m; 73m). 19. był Grzegorz Miętus po skokach na 64m i 66,5m. Niestety w pierwszej serii upadek zaliczył Jakub Przybyła, wystąpił jednak finale i zajął ostatecznie 38. lokatę.