LGP w Einsiedeln: Morgenstern wygrywa konkurs i Turniej Czterech Narodów

Thomas Morgenstern wygrał ostatnie zawody Turnieju Czterech Narodów rozgrywane w szwajcarskiej miejscowość Einsiedeln. Austriak uzyskał 248,3 punktów za skoki na odległość 104 i 114,5 metrów.

Drugie miejsce w konkursie wywalczył nasz rodak, Adam Małysz. Wiślanin w pierwszej serii lądował na 105,5 metrze, w drugiej do tego wyniku dołożył jeszcze sześć metrów. Na najniższym stopniu podium stanął dziś Słoweniec - Jernej Damjan, który stracił do lidera 3,8 punktów.

Kolejne punkty w tym sezonie zdobył debiutant w naszej kadrze - Maciej Kot. Skoczek Startu Krokiew Zakopane uzyskał 101,5 oraz 105,5 metrów i uplasował się na 24 pozycji. 20-letni zawodnik LKS Poroniec Kamil Stoch oddał dziś dwa równe skoki (103,5 i 104m) i ostatecznie sklasyfikowany został na 19 miejscu.
W finale ponownie nie znalazł się Piotr Żyła, którego skok na odległość 96 metrów zapewnił mu 45 miejsce.

Wysoko w konkursie uplasował się reprezentant Czech - Roman Koudelka, który po skokach na odległość 108 i 108,5 metrów zajął, dobre 7 miejsce. W serii finałowej nie znalazł się Fin - Janne Ahonen, który nie przekroczył 100 metra i ostatecznie był 36.

W pierwszej serii skoczkowie startowali z belki numer 12, w finale rozbieg podwyższono na belkę numer 14.

W klasyfikacji Turnieju Czterech Narodów wygrał Thomas Morgenstern, który zgromadził na swoim koncie 1017,8 punktów. Na drugim miejscu, ze stratą 3,1 punktów znalazł się Adam Małysz. Trzecie miejsce wywalczył Gregor Schlierenzauer. Na 19 pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch a na 25 Maciej Kot.

Kolejne zawody z cyklu Letniej Grand Prix odbędą się w Zakopanem (24-25.08.2007).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»