Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Lillehammer: Andreas Widhoelzl wygrywa, Rafał Śliż drugi!

Andreas Widhoelzl zwyciężył w dzisiejszym konkursie letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (HS138). Austriak zapewnił sobie zwycięsto już w pierwszej serii lądując aż na 140 metrze.

W drugiej serii Widhoelzl nie skoczył już tak daleko, jednak 128,5m wystarczyło aby utrzymać prowadzenie i pewnie wygrać zawody. Ósmy po pierwszej serii Rafał Śliż wykorzystał swoją szansę na awans. W finale Polak oddał niespodziewanie najdłuższy skok, zmierzono mu 131,5m i zdołał przesunąć się na drugi stopień podium. Trzecie miejsce wywalczył z dalszej lokaty także Tobias Bogner, który na półmetku był 9. W finale skoczył jednak 130,5m i pokonał wielu skaczących po nim zawodników.

Drugiego miejsca nie zdołał utrzymać rewelacyjnie skaczący Ville Larinto. 139 metrów w pierwszej serii dawało mu wielkie nadzieje na podium, jednak 125,5 metra w finale jego szanse przkreśliło. Fin był ostatecznie 5.

Pozostali reprezentanci Polski również zapisali na swoim koncie przyzwoite wyniki. Zawody na 16. miejscu zakończył Marcin Bachleda po skokach na 128m i 124m. Robert Mateja początkowo był 14. (130,5m), ale słabszy skok w finale (122m) zepchnął go na 21. lokatę. Niestety, awansu do finału nie wywalczył Krystian Długopolski uzyskując zaledwie 114m, co jest dopiero 48. wynikiem serii.