Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Michael Uhrmann powrócił do skakania

Niemiec Michael Uhrmann, który uległ wypadkowi w czasie treningu na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Sapporo, wrócił na skocznię.

28-letni mistrz olimpijski z drużyny z 2002 roku oddał pierwsze skoki na igelicie w Rastbuchl. Zawodnikowi, który doznał skomplikowanego złamania prawej kości śródstopia, groziło zakończenie sportowej kariery. Obecnie Niemiec zamierza walczyć o miejsce w kadrze Niemiec na zawody Pucharu Świata.

"Jestem zadowolony z moich skoków. Wciągu następnych dni planuję kolejny trening na skoczni" - napisał na swojej oficjalnej stronie internetowej Michael Uhrmann.

Niemiec po skoku na odległość 131 metrów popełnił błąd przy lądowaniu, zakantowały mu narty i upadł na zeskok. Skoczek nie był w stanie o własnych siłach wstać i został wywieziony na noszach przez służby medyczne. Każda z pięciu kości śródstopia uległa przemieszczeniu. Uhrmann przeszedł dwie operacje, po których czekała go długa rehabilitacja. Na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie.

Miejmy nadzieję, że już niedługo zobaczymy Michaela startującego w konkursach Pucharu Świata