LGP w Hakubie: Tochimoto triumfuje, Śliż 5.!

Japończyk Shohhei Tochimoto wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w Hakubie. Reprezentant gospodarzy skokami na 124 i 127m okazał się tym razem lepszy od Andreasa Kuettela (121,5 i 126,5m) oraz trzeciego - Noriakiego Kasai (120,5 i 121,5m).

Najlepszy z Polaków - Rafał Śliż dwoma dobrymi skokami na 112,5 i 120,5m wywalczył piątą lokatę. Bliski wysokiego miejsca był także Piotr Żyła, który na półmetku zawodów zajmował 5. pozycję. W finale zawodnik z Wisły uzyskał jednak zaledwie 108,5m i spadł na 11. miejsce.

Na 19 pozycji został sklasyfikowany dziś Wojciech Skupień (104 i 108,5m), a 21. był Marcin Bachleda.

W konkursie wzięło udział zaledwie 30 skoczków. Liderem klasyfikacji generalnej LGP pozostał Thomas Morgenstern, który z 500 punktami wyprzedza Adama Małysza (460 pkt.) oraz Andreasa Kuettela (359 pkt.)

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»