Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Harri Olli Mistrzem Finlandii

Harri Olli zdobył tytuł indywidualnego Mistrza Finlandii. Młody medalista z Sapporo wyprzedził Jannne Ahonena oraz Mattiego Hautamaekiego.

Harri Olli oddal skoki na odległość 119, 123 oraz 122,5 metrów i zgromadził na swoim koncie 376,2 punktów. Na drugim stopniu podium stanął Janne Ahonen. Fin miał najdłuższy skok zawodów (133m), jednak nie zdołał go ustać, otrzymał niskie noty od sędziów i w rezultacie musiał zadowolić się srebrnym krążkiem. Na najniższym stopniu wylądował Matti Hautamaeki, który stracił do Ahonena zaledwie 0,1 pkt.

Na ósmej pozycji uplasował się Risto Jussilainen, który ląodował dwa razy na 110 metrze i 117.

Zawody przeprowadzono w nowej formule, którą FIS zamierza przetestować podczas ostatnich konkursów Letniego Grand Prix. Do drugiej serii punktowanej awansowało 30 skoczków a do trzeciej 15.