Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Ville Larinto najlepszym juniorem Finlandii

W miniony weekend na średniej skoczni w Lahti rozegrane zostały Mistrzostwa Finlandii juniorów. Ten zaszczytny tytuł zdobył Ville Larinto.

Fin skokami na 88m i 90m znokautował rywali i pewnie wyprzedził drugiego, Matsa Piho (79,5m i 89,5m). Brązowy medal wywalczył 16-letni Sami Niemi. Utalentowany zawodnik z Rovaniemi w swoich próbach uzyskał 80,5m i 85,5m.

Tuż za podium znalazła się trójka wychowanków klubu Puijon Hiihtoseura. Czwarty za skoki na 78,5m i 81,5m był Niko Petjala. Piąte miejsce przypadło w udziale Timo Leppaenowi (76m i 81,5m), a najlepszą szóstkę zamknął Heikki Hartikainen (73,5m i 81,5m).

W konkursie wzięło udział aż 50 młodych adeptów skoków narciarskich z Finlandii oraz Estonii.