Strona główna • Juniorzy

Liga szkolna: faworyci zwyciężają

W dniu wczorajszym odbyły się w Zakopanem zaległe zawody Ligi Szkolnej, początkowo zaplanowane na dzień 15. września.

W najmłodszej kategorii wiekowej, rywalizującej na skoczni K15 zwyciężył Daniel Ziobro, który lądował dwukrotnie na 16 m. Drugie miejsce zajął Andrzej Pałasz, a trzecie - Dominik Kastelik.

Na obiekcie K35 startowali dziesięcio- i jedenastolatkowie. Nazwisko zwycięzcy nie jest niespodzianką - najlepszy był Krzysio Leja. Dwukrotnie pokonał on granicę 30 m, uzyskując 31,5 m i 32 m. Ta sztuka udała się także Mateuszowi Hulbójowi z Gilowic, który lądował na 31 m i 30,5 m, zajmując drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Mirek Wnuk.

Na skoczni K65 bezapelacyjnie zwyciężył faworyt kategorii dwunasto- i trzynastolatków - Klimek Murańka, który dzień wcześniej zajął bardzo wysokie, 9. miejsce w Pucharze Solidarności. Klimek ani na chwilę nie dał złudzeń rywalom - dwa najdłuższe skoki konkursu (65 m i 68,5 m) w świetnym stylu - to musiało się zakończyć triumfem zawodnika zakopiańskiej Wisły. Drugie miejsce zajął klubowy kolega Klimka - Marcin Dziadoń, który stracił prawie 20 punktów do zwycięzcy, a trzecie - Staszek Biela.

W grupie najstarszych zawodników skaczących na K85 na podium znalazło się trzech zawodników Startu Krokiew Zakopane/GMS Zakopane. Zwycięzca, Grzegorz Miętus zdeklasował rywali skacząc na odległość 89 m i 88,5 m. Drugie miejsce zajął Andrzej Szlembarski (83,5 m i 79,5 m), a trzecie - Rafał Polinkiewicz (77,5 m i 82 m).