Strona główna • Szwajcarskie Skoki Narciarskie

Andreas Kuettel nowym Mistrzem Szwajcarii

W niedzielę w miejscowości Kandersteg odbyły się Mistrzostwa Szwajcarii w skokach narciarskich. Pierwszy raz w historii o medale walczyły także kobiety. Wśród skoczków triumfował Andreas Kuettel a najlepszą zawodniczką została Salome Fuchs.

Dzień wcześniej o medale walczyli juniorzy oraz przeprowadzono konkurs drużynowy, w niedzielę na belce startowej usiedli seniorzy. Nie zabrakło wśród nich najbardziej utytułowanych skoczków Szwajcarii - Simona Ammanna oraz Andreasa Kuettela. Warunki do skakania były wyśmienite - w promieniach słońca można było przeprowadzić sprawiedliwy konkurs.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie. Salome Fuchs oddała skoki na odległość 82 oraz 80 metrów i zapisała się w historii jako pierwsza Mistrzyni Szwajcarii w skokach narciarskich. Na drugim miejscu uplasowała się Bigna Windmueller z Wildhaus, która straciła do swojej reprezentacyjnej koleżanki 10 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła siostra Bigny - Sabrina Windmueller.

Wyniki Mistrzostw Szwajcarii - kobiety
LpZawodniczkaOdl1Odl2Nota
1FUCHS Salome82.080.0180.5
2WINDMÜLLER Bigna78.579.5170.5
3WINDMÜLLER Sabrina76.079.5163.0
4SCHÜPBACH Malika78.076.0162.5

Wśród panów zwyciężył Andreas Kuettel. Mieszkaniec Einsiedeln uzyskał najlepszą odległość dnia - 98,5 metrów i tylko 1,5 m zabrakło mu do wyrównania rekordu obiektu. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Simon Ammann z odległościami 95,5 i 98 metrów. Jako trzeci na podium wylądował Michael Moellinger z łączną notą 242,5 punktów.