Strona główna • Kombinacja Norweska

Rafał Śliż mistrzem Polski

Rafał Śliż wywalczył dzisiaj mistrzostwo Polski w kombinacji norweskiej. Swe zwycięstwo zawodnik KS Wisła-Ustronianka zawdzięcza ogromnej przewadze po skokach, gdzie zdeklasował pozostałych rywali. Drugie miejsce wywalczył Janusz Zygmuntowicz a trzecie Daniel Bachleda.

Zawody rozegrano w formule sprintu, z rana mieliśmy jedną punktowaną serię skoków na skoczni Skalite K85 w Szczyrku a następnie o 16.00 - bieg na 7,5 km na trasie na Kubalonce.

Na skoczni bezapelacyjnie najlepszy okazał się Śliż, który w swoim skoku uzyskał 87,5 metra. Drugi po skokach Daniel Bachleda stracił do niego aż 10,5 metra! Ogromna przewaga punktowa po pierwszej konkurencji wystarczyła nie najlepiej biegającemu Śliżowi na obronienie pierwszej pozycji i zdobycie złotego medalu. Z kolei Bachleda nie utrzymał się na drugim miejscu, został zepchnięty na trzecią lokatę przez Janusza Zygmuntowicza, który pobiegł najlepiej ze wszystkich uczestników, a po skokach zajmował piąte miejsce.