Strona główna • Juniorzy

Mistrzostwa Polski UKS: Leja, Biela i Słowiok najlepsi w kombinacji

Dziś w Zagórzu rozegrane zostały zawody w kombinacji norweskiej (metodą Gundersena) w ramach Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.

Zanim jeszcze przystąpiono do rywalizacji, uroczyście otworzono skocznię K40, która niedawno została pokryta igielitem. Pogoda dopisała - po wczorajszych deszczach dziś pojawiło się słońce. Zaplanowana trasa biegu wiodła niezwykle malowniczym brzegiem rzeki Osławy, co zapewne uprzyjemniło zawodnikom rywalizację.

Najmłodsze dzieci startowały na obiekcie K20. Po skokach prowadził Krzysio Leja, który później nie pozwolił dogonić się rywalom w biegu na 2 km i utrzymał pierwsze miejsce. Drugi był Łukasz Podżorski - trzeci na półmetku konkurencji, po biegu przesunął się oczko wyżej. Brązowy medal wywalczył reprezentant gospodarzy - Michał Milczanowski. Jest to wielki sukces dla tego zawodnika ale także i dla bieszczadzkich skoków - jest to wymierny dowód, że trud włożony przez lokalnych działaczy i trenerów w rozwój skoków w Zagórzu zaczyna procentować.

Wśród juniorów D złoto przypadło w udziale Staszkowi Bieli. Zawodnik Startu Krokiew Zakopane po skokach na obiekcie K40 zajmował czwartą pozycję, a drugi czas biegu na 4 km pozwolił mu cieszyć się ze zwycięstwa w całej konkurencji. Lider na półmetku - Olek Zniszczoł, w końcowej klasyfikacji znalazł się na drugiej pozycji, natomiast trzecie miejsce po skokach utrzymał Kuba Przybyła.

Najstarsi zawodnicy również rywalizowali na K40 i mieli do pokonania dystans 5 km. Zwyciężył Paweł Słowiok, który, podobnie jak Krzysio Leja, prowadząc po skokach, nie dał się nikomu wyprzedzić. Drugie miejsce utrzymał Adam Cieślar, natomiast na najniższy stopień podium udało się wskoczyć Andrzejowi Gąsienicy.

Jutro od 9:00 na obiekcie "Zakucie" w Zagórzu zostanie rozegrany konkurs skoków w ramach Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, a po jego zakończeniu - konkurs open o Puchar Burmistrza Zagórza na skoczni K40.