Mistrzostwa Polski UKS: Leja, Zniszczoł i Cieślar złotymi medalistami

Dzisiejszym rankiem na skoczniach igelitowych w Zagórzu odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w skokach narciarskich - najważniejsza krajowa impreza dla polskich juniorów. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najstarszych - kategorii Junior C, skaczących na skoczni K40 - wszystkie medale należały do reprezentantów Klubu Sportowego Wisła Ustronianka w Wiśle. Zwyciężył Adam Cieślar za skoki na odległość 43,5m oraz 43m, przed Pawłem Słowiokiem (startującym również w kombinacji norweskiej) (42 i 43m). Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Byrt (41,5 i 42,5m).

W kategorii Junior D (K40), złoto również przypadło w udziale klubowi KS Wisła Ustronianka - ze znaczącą przewagą wygrał Aleksander Zniszczoł skacząc 43,5 i 43m. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant klubu sportowego Klimczok Bystra - Damian Żyła (40,5 i 41,5m). Tuż za nim znalazł się Stanisław Biela z UKS Sołtysiane Stare Bystre (40 i 41m).

Natomiast kategorię rocznika 1996 i młodszych wygrał Krzysztof Leja ze Startu Krokiew Zakopane (wczorajszy triumfator w kombinacji norweskiej) skacząc dwukrotnie 22,5m. Srebro wywalczył Michał Milczanowski reprezentujący Zakucie Zagórz (22 i 22,5m) a brąz przypadł Mateuszowi Hulbójowi z klubu sportowego Olimpijczyk Gilowice (21,5m i 21m).

Przypomnijmy, iż Patronat medialny nad Mistrzostwami Polski Uczniowskich Klubów Sportowych objęli: Polskie Radio Rzeszów oraz portal Skijumping.pl.