Klemens Murańka zwycięża przed Adamem Małyszem w kwalifikacjach!

Przed kilkoma minutami dobiegły końca kwalifikacje do konkursu indywidualnego Letnich Mistrzostw Polski na Średniej Krokwi w Zakopanem. Najdalej poszybował Adam Małysz, który uzyskał 88 metrów, ale to nie on wygrał kwalifikacje.

Pierwsze miejsce wywalczył Klemens Murańka, 13-latek skoczył 86,5 metra lecz lądował w lepszym stylu od Mistrza z Wisły, który został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Dwa metry bliżej od Murańki wylądował Piotr Żyła (84,5m). Czwartą odległość zaliczył Marcin Bachleda skacząc 83,5 metra. Zaledwie pół metra bliżej od "Diabełka" wylądowali Maciej Kot, Łukasz Rutkowski oraz Tomasz Pochwała. Dobry skok oddał także zagraniczny zawodnik z Ukrainy, Aleksander Lazarovich (82,5m).

Kamil Stoch zajął dalszą pozycję lądując na 76 metrze. Wszyscy zawodnicy skakali z 5. belki startowej.

Pogoda w Zakopanem nie powinna przeszkodzić w przeprowadzeniu konkursu, jest chłodno, ale na skoczni praktycznie nie ma wiatru, chwilami zza chmur wychodzi również słońce.