MP w Zakopanem: Adam Małysz Mistrzem Polski, Klemens Murańka z brązowym medalem! (pełne wyniki)

Adam Małysz kolejny raz nie dał szans krajowym rywalom, Orzeł z Wisły pewnie sięgnął po tytuł Letniego Mistrza Polski na skoczni normalnej podczas rozgrywanych dziś w Zakopanem Mistrzostw Polski.

Małysz skakał dziś zdecydowanie najdalej uzyskując w pierwszej serii 90,5 metra, a w drugiej 89,5 metra. Srebrny medal wywalczył Kamil Stoch, który na półmetku zawodów był trzeci za Adamem Małyszem i sensacyjnym Klemensem Murańką. W finale mieszkaniec Zębu skoczył 87,5 metra czyli 5,5 metra dalej od 13-letniego Klimka, co pozwoliło mu wyprzedzić młodszego o 7 lat skoczka. Murańka zdołał jednak utrzymać pozycję na podium, uplasował się na trzeciej pozycji, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski pokonując wielu starszych od siebie i dużo bardziej doświadczonych skoczków z kraju i zagranicy.

Tym razem tuż za podium znalazł się Marcin Bachleda uzyskując dwukrotnie odległość 83,5 metra. Piąte miejsce zajął Tomasz Pochwała a czołową szóstkę zamknął obcokrajowiec, Vitaliy Schumbarets.

Mistrzem Polski Juniorów A na Średniej Krokwi został Wojciech-Gąsienica Kotelnicki (82,5 i 76m), przed Dawidem Kowalem (80,5 i 78m) oraz Sebastianem Toczkiem (78 i 74,5m). W tej kategorii sklasyfikowano zaledwie dziewięciu skoczków.