Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Finlandia Veikkaus Tour w Rovaniemi: Ahonen nokautuje

W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy konkurs zimowej edycji cyklu Finlandia Veikkaus Tour. Na skoczni w Rovaniemi (HS-100) wyraźne zwycięstwo odniósł najbardziej doświadczony fiński skoczek, Janne Ahonen.

Ahonen oddał dwa zdecydowanie najdłuższe skoki, w pierwszej serii poszybował na odległość 99,5 metra, a w finale lądował na 98 metrze. Drugie miejsce zajął Arttu Lappi po skokach na odległość 93 oraz 93,5 metra. Zeszłoroczny triumfator konkursu PŚ w Kuusamo stracił jednak do Janne Ahonena przeszło 20 punktów! Trzecią lokatę wywalczył Wicemistrz Świata z Sapporo, Harri Olli.

Tuż za podium znalazł się Henning Stensrud, reprezentant Norwegii startujący gościnnie na Veikkaus Tour w Rovaniemi. Na kolejnej, piątej pozycji sklasyfikowany został zaledwie 16-letni junior, Sami Niemi.

W konkursie wzięli udział także Japończycy przebywający na zgrupowaniu w Finlandii. Najlepiej z nich spisał się Daiki Ito, który uplasował się na 9. pozycji, niewiele gorzej zaprezentował się 29-letni Kazuya Yoshioka (12. miejsce).