PK w Rovaniemi: Roland Mueller najlepszy

Drugi konkurs PK w Rovaniemi wygrał Roland Mueller. Austriak oddał dziś dwa niemalże identyczne skoki na odległość 97,5 oraz 97 metrów i nieznacznie wyprzedził swojego rodaka, Manuela Fettnera.

Fettner prowadził na półmetku zawodów, jako jedyny zawodnik przekroczył granicę 100 metrów (100,5m), ale w finale skoczył aż 7 metrów bliżej i stracił prowadzenie na rzecz Rolanda Muellera. Na najniższym stopniu podium "wylądował" Norweg, Andreas Vilberg, który uzyskał dziś 99,5 oraz 92,5 metra.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Austriaków, na 5. miejscu sklasyfikowani zostali ex aequo Mario Innauer oraz Stefan Kaiser. 7. miejsce zajął Jakub Janda, Czech podczas pierwszej serii wczorajszego konkursu zaliczył upadek, ale dzisiejszymi skokami potwierdził, że nie odczuwa już skutków tego zdarzenia.

Do drugiej serii konkursu awansowało trzech Polaków. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Piotr Żyła (20. miejsce), na 23. pozycji zakończył zawody Stefan Hula a 25. miejsce zajął Łukasz Rutkowski. W finale nie zobaczyliśmy najmłodszego z Polaków, Krzysztofa Miętus, który zakończył swój udział w konkursie na pierwszej serii skacząc 84 metry (54. miejsce).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »