PŚ w Villach: Morgenstern ponownie bezkonkurencyjny

Thomas Morgenstern ponownie nie dał szans rywalom i dwoma skokami na 95m pewnie zwyciężył piątkowy konkurs PŚ w Villach (HS 100). Na drugim stopniu podium stanął Gregor Schlierenzauer (92,5 i 93m), a trzeci był Janne Ahonen (91 i 94m).

Adam Małysz tym razem musiał zadowolić się 9. lokatą. Najlepszy polski skoczek w pierwszej serii lądował na 91 metrze, a w finale osiągnął 90m.

Na półmetku zawodów wspólnie z Morgensternem na pierwszym miejscu plasował się Andreas Kuettel, który poszybował aż na 97m. W finale Szwajcar nie wytrzymał jednak presji i po skoku na zaledwie 86,5m i upadku, został sklasyfikowany dopiero na 21. miejscu.

Rośnie dyspozycja Romana Koudelki, który dziś wywalczył czwartą lokatę, ex aequo z Wolfgangiem Loitzlem.

Pozostali nasi reprezentanci po słabiutkich skokach nie zakwalifikowali się do finałowej serii. Na 34. pozycji uplasował się Kamil Stoch (84,5m), 39. był Marcin Bachleda (83,5m) a 52. Maciej Kot (81,5m).

Kolejne zawody Pucharu Świata dopiero 22 i 23 grudnia, w szwajcarskim Engelbergu.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »