FC w Harrachovie: Antonin Hajek zwycięża, Jakub Kot drugi!

Dzisiejsze zawody cyklu FIS Cup na skoczni Certak w czeskim Harrachovie wygrał z przewagą prawie 30 punktów reprezentant gospodarzy Antonin Hajek. Bardzo dobre, drugie miejsce zajął Jakub Kot a wraz z nim ex aequo sklasyfikowany został Ondrej Vaculik.

Hajek oddał dwa zdecydowanie najdłuższe skoki, w pierwszej serii uzyskał 95,5 metra a w finale lądował aż na 101 metrze. Jakub Kot dwukrotnie uzyskał odległość 93 metrów, co pozwoliło mu stanąć na drugim stopniu podium wspólnie z Ondrejem Vaculikiem z Czech (91,5m; 94m).

Dziesiątkę zamknął inny z Polaków, Dawid Kubacki. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane lądował dziś na 85,5 i 91 metrze. Tuż za nim sklasyfikowany został Klemens Murańka, 13-latek w pierwszej serii osiągnął 88 metrów, a w finale skoczył pół metra dalej. 14. miejsce zajął Dawid Kowal, 29. był Mateusz Cieślar. Poza finałową "30" znaleźli się Grzegorz Miętus (38. miejsce) oraz Kamil Kowal (42. miejsce). Jeszcze słabiej wypadł Tomasz Byrt (48. miejsce), a najgorzej z Polaków spisał się Jan Ziobro (59. miejsce). Sebastian Toczek został zdyskwalifikowany.