PK w Ga-Pa: Schmitt zwycięża, Bachleda 13.

Martin Schmitt po świetnych skokach na 135,5 m i 130 m z ogromną przewagą wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.

Na drugim miejscu uplasował się Balthasar Schneider (128,5 m i 129,5 m), a na trzecim - Stefan Thurnbichler (126,5 m i 130,5 m). Andreas Vilberg, który skakał najdalej na treningach, zajął piątą lokatę (127,5 m i 127,5 m).

Tylko jednemu polskiemu skoczkowi udało się awansować do drugiej serii konkursu. Marcin Bachleda z wynikiem 124,5 m plasował się na 14. miejscu na półmetku zawodów, natomiast w finale lądował na 125 m i ostatecznie sklasyfikowany został na 13. pozycji.

Pozostali nasi reprezentanci zupełnie zawiedli. Na 38. miejscu zawody zakończył Stefan Hula (119m), na 50. Łukasz Rutkowski (116m), a na 57. Rafał Śliż (112,5m).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »