Strona główna • Juniorzy

Liga Szkolna: Gil, Leja, Biela i Murańka zwyciężają

W sobotę na zakopiańskich skoczniach rozegrano drugie zawody w ramach XXXI Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Wśród najmłodszych zawodników skaczących na obiekcie K15 zwyciężył Mariusz Gil, który dwukrotnie uzyskał odległość 16,5 m. Na drugim miejscu znalazł się lider klasyfikacji generalnej, Andrzej Pałasz (15,5 m i 17,5 m), a na trzecim - Dawid Jarząbek (15,5 m i 16 m).

Drugie zwycięstwo w grupie dziesięcio- i jedenastolatków rywalizujących na skoczni K35 odniósł Krzysio Leja. Zawodnik Startu Krokiew lądował na 33,5 m i 32,5 m. Drugą lokatę, ze znaczną stratą, zajął Krzysio Dziadoń (29 m i 28,5 m), a trzecią - Mateusz Hulbój z Gilowic (28,5 m i 28,5 m). W tej kategorii wystartowała jedna dziewczynka - Asia Szwab, która zajęła 22. miejsce.

Komplet punktów wywalczył także Staszek Biela w kategorii roczników 1994 i 1995. Skoczek UKS-u Sołtysianie Stare Bystre uzyskał odległości 33,5 m i 32,5 m. Tuż za nim znalazł się zawodnik UKS Klimczok Bystra - Damian Żyła (33 m i 32,5 m), a na trzecim miejscu - Paweł Murzyn (30,5 m i 30,5 m). Jedyna dziewczynka w konkursie - Magda Pałasz, była 31.

Klimek Murańka znokautował rywali na skoczni K65. Zakopiańczyk lądował w swoich próbach aż na 71,5 m i 69,5 m. Drugie miejsce zajął Grzesiek Miętus (67,5 m i 65,5 m), a trzecie - lider klasyfikacji generalnej - Andrzej Szlembarski (65,5 m i 65,5 m).