Strona główna • Kombinacja Norweska

PŚ B: Norwegia najlepsza w drużynówce

Zwycięstwem pierwszej reprezentacji Norwegii (Magnus Moan/Jon Rundsveen/Haavard Klemetsen) zakończyły się ostatnie zawody PŚ B w tym sezonie - drużynowy start masowy w Stryn. Gospodarze wyprzedzili pierwszą drużynę Austrii i drugą Szwajcarii. Reprezentacja Polski w składzie Andrzej Dorula/Janusz Zygmuntowicz/Rafał Śliż zajęła ostatnie, 15. miejsce. Czwarty z Polaków, Józef Zygmuntowicz, wystąpił w drużynie mieszanej z dwoma Niemcami - Marco Kühne i Philippem Reißle, która uplasowała się na 13. pozycji.

Zawody rozpoczęły się biegiem sztafetowym 3x5 km. Najlepsza była w nim pierwsza kadra Norwegii, w której wystąpili Haavard Klemetsen, Jon Rickard Rundsveen i Magnus Moan. Początkowo Norwegowie znajdowali się na dalszych miejscach, jednak na ostatniej zmianie Magnus Moan wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Drugie miejsce w biegu zajęła druga ekipa Szwajcarii w składzie Ivan Rieder/Andy Hartmann/Lucas Vonlanthen tracąc do zwycięzców 13 sekund, zaś na trzecim miejscu uplasowała się trzecia drużyna Norwegii (Ivar Helmen/Paal Dahlberg/Iver Markengbakken). Reprezentacja Polski zajęła w biegu ostatnie miejsce ze stratą prawie 4 minut do zwycięzców. Biegnący w mieszanej drużynie niemiecko-polskiej Józef Zygmuntowicz finiszował natomiast na 9. miejscu.

W dwóch seriach skoków pierwsza kadra Norwegii nie dała sobie odebrać prowadzenia i ostatecznie zwyciężyła w zawodach. Na drugie miejsce zdołała natomiast wskoczyć Austria I w składzie Stefan Knabl/Guido Scheiber/Benjamin Kreiner. Z kolei trzecie miejsce zajęła ostatecznie druga po biegu Szwajcaria II. Niestety, Polska pomimo dobrych skoków Rafała Śliża nie zdołała opuścić 15., ostatniego miejsca. Z kolei mieszana ekipa GER/POL zajęła ostatecznie 13. lokatę.