FIS Cup: Fettner po raz drugi najlepszy w Einsenerz

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem niezrozumiałych decyzji organizatorów zawodów w skokach narciarskich. Po wydarzeniach w czeskim Harrachovie planowany na jutro drugi konkurs Pucharu FIS w Eisenerz został przeniesiony na dzisiaj, a więc zawodnicy dwukrotnie rywalizowali o punkty na "Erzbergschanze".

Podobnie jak w pierwszym konkursie wygrał Austriak - Nicolas Fettner. Zawodnik oddał skoki na odległość 94m oraz 95,5m i pewnie pokonał drugiego Nejca Franka (91m i 92m). Na trzeciej pozycji uplasował się niespodziewanie Rosjanin, Alexey Buyvolov (90,5m i 92m). Tuż za podium znalazł się kolejny ze Słoweńców, Klemen Omladic (89,5m i 87,5m). Coraz bardziej można zauważyć postęp Francuzów. Po dobrych występach na skoczniach Pucharu Światowa dziś na "Erzbergschanze" nieźle spisał się Pierre Emanuel Robe, który dzięki skokom na 87m i 85,5m zajął szóste miejsce.

W zawodach nie zabrakło "egzotycznych" skoczków. W Austrii pojawili się reprezentanci Rumunii i Węgier. Najlepiej z zawodników tych nacji wypadł Andrei Balazs. 84,5m i 79m pozwoliło mu na zajęcie 22 pozycji.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu utrzymał się Markus Eggenhofer. Na drugie miejsce dzięki zwycięstwom w Eisenerz awansował Nicolas Fettner. Austriak traci do swojego rodaka już tylko 15 punktów. Tuż za nimi plasuje się nieobecny dzisiaj Kenneth Gangnes. Na 12 pozycji plasuje się najlepszy z Polaków, Łukasz Rutkowski.

Podobnie jak podczas pierwszych zawodów na starcie zabrakło naszych reprezentantów.

Kolejne zawody w ramach Fis Cup już za tydzień w fińskim Kuopio.