Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Zakopanem: Bystoel triumfuje, Kot 7.

Złoty medalista olimpijski - Lars Bystoel - stanął na najwyższym stopniu podium w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Norweg skokami na 128,5 i 134m wyprzedził swojego rodaka - Kima Rene Elverum Sorsella (135 i 124m).

Najlepszy z Polaków był Maciej Kot, który skokami na 125 i 128m wywalczył bardzo dobre, 7. miejsce.

Punkty zdobył również inny zawodnik kadry A - Krzysztof Miętus (120 i 122,5m), który został sklasyfikowany na 18. pozycji.

Nieźle zaprezentował się również Rafał Śliż, który lądował dziś na 123,5 i 118,5m (21. lokata).

Do finału nie awansował Łukasz Rutkowski, który w treningach prezentował się najlepiej z naszych reprezentantów. Polski skoczek był jednak długo trzymany na belce startowej, co zdekoncentrowało go i nie pozostało bez wpływu na skok. Ostatecznie z wynikiem 118,5m, Rutkowski zajął dopiero 35. pozycję.

Zupełnie zawiedli nasi doświadczeni reprezentanci - Robert Mateja (51. lokata), Tomisław Tajner (53.) oraz Tomasz Pochwała (63.).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem już jutro. Początek pierwszej serii o 11:30.