Strona główna • Orlen Cup

Lotos Cup: Zakopiański finał

Dobiegła końca tegoroczna edycja zawodów Lotos Cup.

Wśród juniorów E swój triumf w klasyfikacji generalnej przypieczętował zwycięstwem Krzysio Leja. Zawodnik Startu Krokiew Zakopane lądował w swoich skokach na 35 m i 34 m. Drugie miejsce zajął Łukasz Podżorski (34 m i 33,5 m), a trzeci był Michał Milczanowski (33,5 m i 33 m). W klasyfikacji generalnej triumfował drugą lokatę wywalczył Mateusz Hulbój z Gilowic, a trzecią - Michał Milczanowski z Zagórza.

Asia Gawron po raz drugi stanęła na najwyżzym stopniu podium w konkursie dla dziewcząt (29,5 m i 28,5 m), wyprzedzając Asię Szwab (20 m i 21,5 m) i Magdę Pałasz (19,5 m i 19,5 m). W końcowym zestawieniu pierwsze miejsce zajęła Asia Szwab.

W grupie juniorów D zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Staszek Biela zapewnił sobie już wczoraj, ale jak przystało na najlepszego w swojej kategorii, także i dziś nie odpuścił, i wygrał finałowe zawody, uzyskując odległości 64,5 m i 64 m. Drugie miejsce zajął trzeci w klasyfikacji generalnej - Krzysztof Biegun (65 m i 62,5 m), a trzecie - Damian Żyła (62 m i 60 m).

Drugi raz z rzędu zawody w grupie juniorów C wygrał Klimek Murańka (68,5 m i 66,5 m), ale w klasyfikacji generalnej był dopiero siódmy, bo opuścił pięć konkursów. Za Klimkiem znalazł się Grzegorz Miętus (67,5 m i 65,5 m) i Tomasz Byrt (66,5 m i 64,5 m). W końcowym zestawieniu pierwsze miejsce zajął Byrt, przed Miętusem i Zniszczołem.

Dominację Pawła Słowioka w grupie juniorów B przerwał dziś jego klubowy kolega, Adam Cieślar (66,5 m i 68,5 m), drugi w klasyfikacji generalnej. Paweł zajął dziś trzecie miejsce (66,5 m i 64 m). Na drugiej pozycji znalazł się Kamil Skrobot (65,5 m i 66,5 m).