Strona główna • Juniorzy

OOM: Wisła Ustronianka i Start Krokiew najlepszymi drużynami

Dzisiaj na skoczni Skalite w Szczyrku rozegrano zawody drużynowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W kategorii junior B triumfował pierwszy zespół Wisły Ustronianki w składzie: Mariusz Kawulok, Adam Cieślar i Paweł Słowiok, drugie miejsce zajęła Wisła Zakopane (Kamil Skrobot, Artur Bandyk i Dawid Kubacki), a trzecie - druga drużyna Wisły Ustronianki (Marek Jurosz, Przemysław Polok i Kamil Waluś).

Dwa zespoły Startu Krokiew Zakopane uplasowały się na pierwszych dwóch miejscach w kategorii junior A. Złote medale zdobyli: Dawid Kowal, Krzysztof Miętus i Maciej Kot, a srebrne: Andrzej Zapotoczny, Jakub Kot i Kamil Kowal. Trzecia lokata przypadła w udziale Wiśle Ustroniance (Jarosław Poloczek, Artur Broda i Mateusz Cieślar).

Rozegrano także drugi konkurs indywidualny dla juniorów A. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Rutkowski (93,5 m i 97,5 m), drugie miejsce zajął Dawid Kowal (93 m i 95,5 m), a trzecie - Krzysztof Miętus (92 m i 94 m).