Strona główna • Mistrzostwa Świata w Lotach

MŚ w Oberstdorfie: Schlierenzauer Mistrzem Świata w lotach narciarskich!

Fenomenalnie zakończył się dla Gregora Schlierenzauera debiutancki start na skoczni mamuciej im. Heiniego Klopfera (HS213) w Oberstdorfie. 18-letni skoczek z Austrii wywalczył dziś swój pierwszy seniorski tytuł, został Mistrzem Świata w lotach narciarskich. Drugie miejsce zajął Martin Koch, trzeci był Janne Ahonen.

Choć po trzech seriach prowadził Koch, to jednak w ostatnim skoku nie wytrzymał presji i skoczył zaledwie 201,5 metra. Ten skok przy wysoko ocenionej próbie Schlierenzauera na 211,5 metra sprawił, że Martin musiał zadowolić się srebrnym medalem. Równo i daleko skakał także Janne Ahonen, Fin uzyskał 209 oraz 208,5 metra, co dało mu kolejny w karierze medal MŚ w lotach.

Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Bjoern Einar Romoeren, lider klasyfikacji po dwóch seriach skakał dziś zdecydowanie słabiej. Tuż za nim sklasyfikowani zostali Finowie - Janne Happonen i Harri Olli, którzy w każdym swoim skoku konkursowym na mamucie w Oberstdorfie osiągali minimum 200 metrów.

Krócej niż wczoraj skakał lider klasyfikacji PŚ, Thomas Morgenstern, Austriak uzyskał 194,5 oraz 193,5 metra, co dało mu 7 miejsce.

Adam Małysz zakończył rywalizację na 9. miejscu, Polak nie zdołał dziś ani razu przekroczyć granicy 200 metrów. Orzeł z Wisły uzyskał w pierwszej serii 192,5 metra i zajmował 7 miejsce. W finale nasz reprezentant skoczył dalej - 196 metrów, ale to nie wystarczyło na utrzymanie pozycji z półmetku dzisiejszych zawodów.