Strona główna • Mistrzostwa Świata Juniorów

MŚJ: Andreas Wank Mistrzem Świata Juniorów, Polacy bez medalu

Andreas Wank wywalczył dziś na Średniej Krokwi w Zakopanem tytuł Mistrza Świata Juniorów.

Niemiec na półmetku rywalizacji zajmował czwarte miejsce, jednak złoto przyniosła mu powtarzalność jaką wykazał się w swoich skokach. W pierwszej serii uzyskał 91 m, natomiast w drugiej - 91,5 m.

Liderujący po pierwszej kolejce Shohhei Tochimoto wywalczył srebro. Japończyk lądował na 93 m i 87 m, zatem zwycięstwa pozbawił go drugi, krótszy skok.

Brąz przypadł w udziale Austriakowi Andreasowi Strolzowi, który uzyskał odległości 92 m i 86,5 m.

Niestety, nie udało się wywalczyć medalu Łukaszowi Rutkowskiemu. Nasz najlepszy zawodnik, mimo najdłuższego skoku w pierwszej serii - 94 m, w finale uzyskał jedynie 86 m, przez co zajął najbardziej nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce.

Siódme miejsce zajął Maciek Kot, który awansował na tę lokatę z 9. pozycji zajmowanej po pierwszej serii. Zawodnik Startu Krokiew Zakopane lądował na 88 m i 85,5 m, za co otrzymał łączną notę 235 pkt, identyczną jak Pavel Karelin.

Groźnie wyglądający upadek zaliczył w finale Mario Innauer, który nie ustał skoku na 93,5 m. Konieczna była interwencja medyczna.

Niestety, swój udział w konkursie zakończyli już po pierwszej serii pozostali Polacy - Dawid Kowal po skoku na 78,5 m sklasyfikowany został na 36. miejscu, a Krzysztof Miętus na 40. (77,5 m).