FIS Cup w Zao: Yamada i Ulmer wygrywają

Zawody panów w Pucharze FIS dobiegły już końca. Wczoraj i dziś w Zao w Japonii odbyły się ostatnie dwa konkursy z tego cyklu. W sobotę triumfował reprezentant gospodarzy Hiroki Yamada, a w dniu dzisiejszym najlepszy był Christian Ulmer z Niemiec.

Sobota, 8 marca 2008, Yamagata Zao (HS100)
W konkursie zwyciężył Hiroki Yamada, Japończyk skakał zdecydowanie najdalej i najrówniej lądując na 93. metrze w pierwszej serii oraz uzyskując 96,5 metra w finale. Drugiej miejsce zajął Florian Schabereiter tracąc do zwycięzcy 5 punktów po skokach na odległość 97,5 oraz 89 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Yusuke Kaneko.

Zobacz aktualną klasyfikację FIS Cup

Niedziela, 9 marca 2008, Yamagata Zao (HS100)
Drugi konkurs w Zao z dużą przewagą (12,5 punktu) wygrał Christan Ulmer, niemiecki skoczek po pierwszej serii był trzeci, ale w finale popisał się najdłuższym skokiem na odległość 98 metrów. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Kenshiro Ito uzyskując 90,5 oraz 92 metry. Trzecie miejsce, podobnie jak w sobotę, zajął Yusuke Kaneko.

Zwycięzcą klasyfikacji indywidualnej FIS Cup został Marcus Eggenhofer z Austrii, który zgromadził na swoim koncie 529 punktów. Drugi był jego rodak Nikolas Fettner ze stratą zaledwie 15 punktów. Na najniższym stopniu na zakończenie sezonu stanął Łukasz Rutkowski z 360 punktami. Kolejny z Polaków, Dawid Kubacki był 15.