Murańka, Kubacki i Rutkowski mistrzami TZN

Dziś na skoczniach w Zakopanem rozegrane zostały zawody o mistrzostwo Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Najmłodsi, juniorzy C wystartowali na obiekcie K65. Wśród nich triumfował Klimek Murańka, który lądował na 65,5 m i 68,5 m. Drugie miejsce zajął Grzesiek Miętus z wynikiem 65,5 m i 65,5 m, a trzeci był Tomasz Byrt (63,5 m i 66,5 m). W kombinacji norweskiej mistrzem został wczorajszy zwycięzca ogólnopolskich spotkań UKS - Andrzej Gąsienica, przed Piotrem Szczepaniakiem-Krupowskim i Janem Ziębą (wszyscy SMS Zakopane).

W kategorii junior B (skocznia K85) zwyciężył Dawid Kubacki, po skokach na 80,5 m i 79,5 m. Drugą lokatę wywalczył Adam Cieślar (74 m i 82 m), a trzecią - Kamil Skrobot (75 m i 78,5 m). Po biegu do kombinacji, w tej dyscyplinie mistrzem został Adam Cieślar, drugi był Paweł Słowiok, a trzeci - Marcin Kulig.

Łukasz Rutkowski wygrał zawody wśród juniorów A, lądując na 87 m i 86,5 m. Drugie miejsce zajął Krzysztof Miętus (87,5 m i 84 m), a trzecie - Maciej Kot (81,5 m i 84,5 m). W tej samej grupie wiekowej, w kombinacji norweskiej, triumfował Andrzej Zarycki, przed Michałem Tarnawą i Jarkiem Poloczkiem.

W klasyfikacji open pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Rutkowski, drugi był Robert Mateja (86,5 m i 85,5 m), trzecią lokatę zajął Krzysztof Miętus. W seniorskiej kombinacji mistrzem TZN został Adam Gała, pokonując Roberta Dziurkiewicza i Mateusza Wantuloka.