Mistrzostwa TZN: Miętus, Kubacki, Rutkowski i Mateja najlepsi

Zakończył się drugi dzień zmagań w zawodach o mistrzostwo Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Wśród juniorów C tym razem triumfował Grzegorz Miętus (67,5 m i 69 m). Lider po pierwszej serii (69,5 m), Klimek Murańka, w finale lądował na 64,5 m, przez co zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium, ze statą zaledwie 0,3 pkt, wywalczył Kuba Przybyła z WKS Zakopane - 68,5 m i 66,5 m. W kombinacji norweskiej ponownie bezkonkurencyjny był podopieczny trenera Mariusza Chrapka - Andrzej Gąsienica, który wygrał dziś sprint na dystansie 2,5 km. Drugie miejsce zajął Jan Zięba, a trzecie, podobnie jak w skokach, Kuba Przybyła.

Dawid Kubacki odniósł kolejne zwycięstwo wśród juniorów B. Zawodnik zakopiańskiej Wisły lądował na 84,5 m i 86 m. Drugie miejsce wywalczył Paweł Słowiok (82 m i 81,5 m), a trzecie - Kamil Skrobot (77,5 m i 79 m). Kombinację wygrał Paweł Słowiok, który tym razem wyprzedził wczorajszego zwycięzcę, Adama Cieślara. Na trzecim miejscu bieg ukończył Michał Pyclik ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

Kategorie junior A i open rozegrane zostały na Wielkiej Krokwi. W pierwszej z nich ponownie triumfował Łukasz Rutkowski (122,5 m i 122 m), przed Maciejem Kotem (114,5 m i 118,5 m) i Krzysztofem Miętusem (120,5 m i 105 m). W kategorii open pierwsze dwa miejsca przypadły w udziale najbardziej doświadczonym naszym skoczkom - Robertowi Matei (131,5 m i 116,5 m) i Wojciechowi Skupniowi (126 m i 121,5 m). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Łukasz Rutkowski.

W kombinacji norweskiej juniorów A zwyciężył Andrzej Zarycki przed Jarkiem Poloczkiem i Michałem Tarnawą.