Strona główna • Juniorzy

Wąsek, Milczanowski, Byrt i Kukuła z Pucharem Burmistrza Zagórza

W ubiegły weekend w Zagórzu rozegrano zawody o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy.

Wzięli w nim udział skoczkowie z miejscowych klubów - ZTS Zakucie oraz ZKN Sokół, a także zawodnicy z Beskidów: z Wisły, Gilowic i Goleszowa. Zabrakło natomiast dzieci z Zakopanego i Podhala.

Najmłodsi, chłopcy urodzeni w roku 1997 i później, wystartowali na obiekcie K20. Wśród nich najdalej skoczył Paweł Wąsek z Goleszowa, lądując na 19 i 21 m. Za nim uplasował się Dominik Kastelik z Gilowic (19 m i 20,5 m) oraz Filip Pałaszyński z Goleszowa (18,5 m i 19 m).

W grupie juniorów D zwyciężył reprezentant klubu ZTS Zakucie, Michał Milczanowski, który uzyskał 22,5 m i 22 m. Na drugim miejscu zawody ukończył również skoczek z Zagórza, z klubu ZKN Sokół, Gabryś Majcher (21 m i 20,5 m). Trzecią lokatę wywalczył Mateusz Hulbój (21 m i 21 m).

W kategorii junior C, skaczącej na K40, miejsca na podium podzielili między siebie zawodnicy Wisły Ustronianki. Wygrał Tomek Byrt (43 m i 43 m), przed Olkiem Zniszczołem (43,5 m i 42,5 m) i Kamilem Byrtem (38,5 m i 38 m).

Najstarszymi zawodnikami byli juniorzy B, stanowili też najmniej liczną grupę, gdyż wystartowało ich zaledwie pięciu. Wygrał Artur Kukuła z Wisły Ustronianki (41 m i 42,5 m), przed dwoma skoczkami z ZKN Sokół Zagórz, Danielem Wotą (39 m i 39 m) i Jakubem Maślanym (38,5 m i 37,5 m).