Polskie podium w Kranj - Kot wygrywa, Hula drugi! (aktualizacja)

Polscy skoczkowie w pełni zrehabilitowali się dziś za piątkowy falstart w Velenje. Maciej Kot odniósł swój historyczny sukces i dołączył do wąskiego grona Polaków, którzy wygrali w życiu międzynarodowe zawody rangi FIS.

Młody zakopiańczyk skokami na odległość 110,5 i 104,5 metrów zdobył łącznie 259,5 punktów. Prowadził już po pierwszej próbie i mimo słabszego skoku w drugiej serii nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

Drugie miejsce zajął Stefan Hula. Szczyrkowianin był trzeci po pierwszej serii (107 metrów). W drugim skoku poprawił się o pół metra- i wykorzystał potknięcie drugiego na półmetku Andreasa Wanka, który w drugiej serii skoczył aż o 7 metrów krócej niż w pierwszej. Na najniższym stopniu podium stanął lider klasyfikacji generalnej - Primoz Pikl ze Słowenii (104.5 i 108.0 m, 255.0 pkt.)

Poprawnie, choć chyba jednak trochę poniżej oczekiwań zaprezentowali się pozostali członkowie naszej kadry A. Wszyscy czterej Polacy zakwalifikowali się do drugiej serii, ale w przypadku tych skoczków powinna to być rzecz oczywista. Marcin Bachleda - tak chwalony przez trenera Łukasza Kruczka po zgrupowaniach - w słoweńskich konkursach nie zachwycił. W Kranj skoczył w pierwszej serii 101 metrów i zajmował 13 miejsce. W drugiej poprawił się o 2,5 metra ale nie wystarczyło to, by poprawić lokatę. Awans o 9 miejsc w drugiej serii zaliczył za to Łukasz Rutkowski. Po skokach na 96 i 100 metrów zajął ostatecznie 20 miejsce.

Dzięki dzisiejszym zawodom wysoko w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego znajdują się Kot i Hula. Maciek zgromadził 145 punktów i zajmuje trzecie miejsce. Do lidera klasyfikacji - Promiża Pikla traci 75 punktów. Stefan, ze 116 punktami jest obecnie piąty.

Zawody w Kranj zakończyły słoweński weekend ze skokami. Kolejne zawody Letniego PK dopiero we wrześniu w Lillehammer.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »