Strona główna • Juniorzy

Mały Memoriał Bronisława Czecha: Nokaut Zapotocznego, zwycięstwo Kubackiego

W sobotni ranek 26 lipca na skoczni HS 94 w Zakopanem rozegrany został konkurs skoków narciarskich w ramach Małego Memoriału Bronisława Czecha. W zawodach wzięli udział także skoczkowie z Ukrainy, Słowacji i Rosji.

W kategorii Junior A zdecydowanie zwyciężył Dawid Kubacki z klubu TS Wisła Zakopane. Zawodnik ten skakał najdalej i najrówniej: na 87. i 86. metr. Dawid wyprzedził o 8 punktów Kubę Kota ze Startu Krokiew, który, choć prowadził po pierwszej serii (87 m), to tego prowadzenia nie utrzymał, bo w drugiej próbie lądował już na 83,5 m. Trzecią lokatę wywalczył klubowy kolega Kuby - Kamil Kowal (84 i 81,5m).

W kategorii junior B doszło do prawdziwego nokautu. Zwycięzca - Andrzej Zapotoczny z klubu Start Krokiew ukończył zawody z przewagą 31 punktów nad kolejnym zawodnikiem! Pierwszy skok na 90. metr i kolejny, długości 84.5 m, dały Andrzejowi wielką przewagę nad rywalami. Drugie miejsce w tych zawodach zajął Kamil Skrobot (80,5 m, 80 m) z TS Wisła Zakopane. Na trzecim stopniu podium stanął przedstawiciel Beskidów - Paweł Słowiok, który wykonał dwa równej długości skoki (79,5 m).

Poza konkursem skakał m.in. Wojciech Skupień, który w obu próbach lądował na 87,5 m.