LGP w Einsiedeln: Austriackie podium i rekord Schlierenzauera!

Austriaccy skoczkowie zdominowali dzisiejszy konkurs Letnej Grand Prix w Einsiedeln. Reprezentanci tego kraju zajęli całe podium, a ponadto Gregor Schlierenzauer ustanowił nowy rekord skoczni.

Drugi zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Czterech Narodów wygrał Andreas Kofler, Austriak uzyskał 118 metrów i o 1,1 punktu pokonał młodszego kolegę z drużyny - Gregora Schlierenzauera. Ten natomiast poprawił rekord obiektu aż o 5 metrów, szybując na odległość 121 metrów, nie zdołał jednak wykonać poprawnego lądowania. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Thomas Morgenstern po skoku na odległość 115,5 metra.

W czołówce, na czwartym miejscu znalazł się Georg Spaeth, Niemiec skoczył 116 metrów. Niespodzianką jest bardzo dobra, 5. lokata Francuza, Emmanuela Chedala (115 metrów) oraz 6. pozycja Romana Koudelki (114,5 metra).

Z dobrej strony pokazali się Polacy, punkty zdobyło trzech naszych reprezentantów. Najwyżej sklasyfikowany (12. miejsce) był Maciej Kot, który uzyskał 110,5 metra. Łukasz Rutkowski był 28., a Marcin Bachleda 30. Poza czołową "30" znalazł się tylko Stefan Hula (105,5 metra).

Konkurs nie odbył się bez przeszkód, zawodnikom przeszkadzał deszcz oraz momentami zbyt silny wiatr, który dodatkowo wzmógł się pod koniec pierwszej serii, co było przyczyną kilkunastominutowych przerw w konkursie. Przedłużające się zawody zmusiły organizatorów do odwołania serii finałowej i uznania wyników pierwszej serii za oficjalne.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»

Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Czterech Narodów »