Strona główna • Letnie Grand Prix

LGP w Courchevel: Harri Olli zwycięzcą!

Trzeci konkurs Letniej Grand Prix 2008/2009 rozgrywany we francuskim Courchevel wygrał Harri Olli. Fin oddał skoki na odległość 131,5 oraz 126,5 metrów.

Drugie miejsce zajął Georg Spaeth, który uzyskał 129 metrów w pierwszej serii oraz 126,5 metrów w finałowej rundzie. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Simon Ammann, Szwajcar oddał dwa równe i dalekie skoki - 127,5 i 127 metrów. Tuż za podium zawody zakończył Gregor Schlierenzauer. Austriak nie ustał swojego drugiego skoku na odległość 134,5 metrów (wyrównałby swój rekord skoczni) przez co dostał bardzo niskie oceny za styl.

Dobre skoki, ale tylko w pierwszej serii oddali Polacy, cała czwórka wywalczyła awans do drugiej rundy. Niestety, w finale nasi reprezentanci zawiedli bez wyjątków. Żaden z nich nie zdołał poprawić rezultatu w stosunku do tego osiągniętego w pierwszym skoku. Ostatecznie, najwyżej sklasyfikowany został Łukasz Rutkowski - 26 lokata. 29 pozycję zajął Stefan Hula, 30 był Maciej Kot (spadek z 22 miejsca), a 31 Marcin Bachleda (30 po I serii ex aequo z Hulą).

Niespodzianką były słabe skoki Bjoerna Einara Romoerena oraz Martina Schmitta, którzy nie zdołali awansować do finału.