Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Magdalena Schnurr Mistrzynią Niemiec

W ubiegły weekend w Oberhofie na skoczni K-66 rozegrano Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich kobiet. Panie rywalizowały indywidualnie oraz drużynowo.

Sobotni konkurs indywidualny w kategorii A niespodziewanie wygrała Magdalena Schnurr z Nordschwarzwälder Baiersbronn z łączną notą 247,6 punktów. Zawodniczka zdobyła złoty medal, skacząc na odległość 68 m i 70,5 m. 16- latka pokonała Jennę Mohr i Juliane Seyfarth. W kategorii B tryumfowała Anna Rupprecht przed Franziską Schubert i Nancy Brückner.

W rywalizacji drużynowej najlepszy okazał się zespół Baden-Württemberg I z Magdaleną Schnurr i Melanie Faisst. Na kolejnych miejscach uplasowały się Baden-Württemberg II i Hessen.

Warto zauważyć, że indywidualna vice-mistrzyni Niemiec, Jenna Mohr po nieudanym skoku w pierwszej serii, w drugiej próbie uzyskała świetny rezultat - 72 metry. Dało to jej zespołowi brązowy medal konkursu drużynowego, a jej wynik był tylko o pół metra gorszy od rekordu młodzieżowego skoczni należącego do Stephana Hocke.

"Wraz z tymi mistrzostwami zaczyna się cykl kwalifikacyjny na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w lutym przyszłego roku w czeskim Libercu, gdzie po raz pierwszy na skoczniach zobaczymy również rywalizację kobiet. Następna faza eliminacyjna rozpocznie się w nadchodzącym tygodniu w Bischofsgrün wraz ze startem Pucharu Kontynentalnego kobiet"- powiedział trener niemieckiej kadry A kobiet Damjan Vogler.