Strona główna • Czeskie Skoki Narciarskie

Frenstat: Skupień, Miętus i Murańka zwyciężają

W niedzielę we Frenstacie (K95) odbył się konkurs skoków narciarskich o nagrodę miasta. Bardzo dobrze spisali się polscy skoczkowie, którzy wygrali w obydwu kategoriach wiekowych.

W starszej grupie triumfował doświadczony Wojciech Skupień, który lądował na 100 m i 96,5 m. Drugie miejsce zajął Rafał Śliż (99 m i 97,5 m), a trzecie - Jakub Kot (95 m i 98 m). W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Dawid Kubacki (5.), Krystian Długopolski (6.) i Tomasz Pochwała (8.).

Wśród młodzików zawody wygrali ex aequo Grzesiek Miętus (100 m i 96 m) oraz Klimek Murańka (100,5 m i 96 m). Na trzeciej pozycji, ze znaczną stratą, znalazł się zwycięzca z Roznova, Vitek Hacek (93 m i 92,5 m) oraz Pavel Rajnoch (92 m i 93 m). Piąte miejsce zajął Olek Zniszczoł, a siódme - Tomek Byrt.