LGP w Hakubie: Simon Ammann znów najlepszy

Simon Ammann ponownie odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie. Szwajcar zarówno w pierwszej serii jak i w finale lądował najdalej uzyskując odpowiednio 130 oraz 129,5 metra.

Drugie miejsce, podobnie jak w dniu wczorajszym, zajął Daiki Ito, reprezentant gospodarzy skoczył 124,5 oraz 129 metrów. Na najniższym stopniu podium uplasował się Roar Ljoekelsoey, Norweg prowadził co prawda na półmetku zawodów (129 metrów), ale w drugiej serii oddał zdecydowanie krótszy skok (120,5 metra) i nie zdołał utrzymać zajmowanego miejsca.

Tuż za podium, na czwartym miejscu sklasyfikowany został Andreas Kuettel, Szwajcar bezpośrednio wyprzedził dwóch Japończyków - Noriaki Kasai i i Taku Takeuchi. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili jeszcze Niemcy - Neumayer i Schoft, a także Słoweniec Jurij Tepes i Rosjanin - Denis Kornilov.

Polscy skoczkowie spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Najlepszy z nich, Łukasz Rutkowski zajął 14. miejsce po dwóch identycznych, co do długości skokach na 112,5 metra. Na 21. pozycji zawody zakończył Stefan Hula uzyskując 114,5 metra w pierwszej serii oraz 102,5 metra w finale. Pozostali nasi reprezentanci - Marcin Bachleda i Maciej Kot wypadli słabo - nie zdołali awansować do drugiej serii skacząc odpowiednio 105,5 metra oraz 98,5 metra.

Kolejne zawody LGP w skokach narciarskich odbędą się 3 października na skoczni w Klingenthal, a dzień po nich w czeskim Libercu rozegrany zostanie finał LGP.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»