Strona główna • Amerykańskie Skoki Narciarskie

Anders Johnson i Lindsey Van z tytułami mistrzowskimi

Anders Johnson zwyciężył w konkursie Mistrzostw Stanów Zjednoczonych, rozegranych w sobotę na skoczni K-90 w Lake Placid.

Johnson skoczył na odległość 99 i 101 metrów, uzyskując przy tym 268,5 punktów. "Jestem naprawdę zadowolony ze swojego startu, to niewątpliwie zasługa treningów. Latem systematycznie poprawiałem swoje skoki i widać efekty"- przyznał Anders.

Pozostałe miejsca na podium zajęli zawodnicy kombinacji norweskiej. Drugi był Mistrz Świata - Johnny Spillane, tracąc do zwycięzcy 7 punktów (101.5, 98m), a trzeci z notą 251,0 pkt. uplasował się Bill Demong (100.5m/91m).

Najdalej w konkursie poszybował Nick Fairall- 102 m. Jednak w drugiej serii wylądował zaledwie na 89,5 metrze, co przekreśliło jego szanse na mistrzowski tytuł. Z notą 247,0 pkt. zajął ostatecznie miejsce tuż za podium. W pierwszej serii z dobrej strony zaprezentował się również Nick Alexander, który o metr przekroczył granicę 100 metrów, ale został zdyskwalifikowany z powodu zbyt długich nart.

W rywalizacji kobiet najlepiej zaprezentowały się: Lindsey Van (95m/96m; 251.0pkt.), Jessica Jerome (96m/89.5m;237.5pkt.) i Alissa Johnson (92m/88.5m;226.0pkt.).