PK w Vikersund: Czwarte zwycięstwo Stephana Hocke

Niesamowitej rzeczy dokonał Stephan Hocke. Niemiec po czterech konkursach Pucharu Kontynentalnego zgromadził na swoim koncie komplet punktów i pewnie prowadzi w klasyfikacji łącznej cyklu.

Hocke oddał skoki na odległość 118m i 111m. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak - Tobias Bogner (116,5m i 110m), a trzecie miejsce zajął Dawid Unterberger z Austrii (115m i 109,5m). Tuż za podium "wylądował" natomiast Balthasar Schneider. Z dobrej strony zaprezentowali się również Pascal Bodmer, Daniel Lackner oraz Piotr Żyła. Polak w swojej próbie uzyskał 109m i 112,5m, co dało mu siódmą lokatę.

Po raz kolejny nieudany występ zaliczył zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni - Sigurd Pettersen. Utytułowany reprezentant Norwegii zakończył zmagania dopiero na dwunastej pozycji.

Punkty zdobyli także 26. Andrzej Zapotoczny oraz 28. Krzysztof Miętus. Po jednym skoku oddali Maciej i Kuba Kotowie. Tym razem bratobójczą rywalizację wygrał ten drugi, który uzyskał 106,5m, co wystarczyło zaledwie na 35. miejsce. Na 44. pozycji sklasyfikowany został Maciek (99,5m).

Następne konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego już za tydzień w czeskim Libercu.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »