PŚ w Pragelato: Fumihisa Yumoto wygrywa!

Drugi, składający się tylko z jednej serii, konkurs Pucharu Świata we włoskim Pragelato, dość niespodziewanie wygrał Fumihisa Yumoto. Japończyk jako jedyny przekroczył punkt konstrukcyjny uzyskując 126 metrów.

Drugie miejsce ze stratą zaledwie 1,2 punktu do zwycięzcy zajął Simon Ammann, Szwajcar skoczył 124,5 metra. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Norweg Johan Remen Evensen po skoku na 123,5 metra. Metr krótszy skok oddał Gregor Schlierenzauer, Austriak zakończył zawody na 4. pozycji.

Wielu skoczków nie mogło sobie poradzić z trudnymi warunkami na skoczni - silnym wiatrem oraz padającym śniegiem. Niektórzy faworyci jak np. Ville Larinto, Matti Hautamaeki, Anders Jacobsen czy Dmitry Vassiliev nie zdołali zmieścić się w czołowej "30".

Początkowo organizatorzy planowali przeprowadzić serię finałową o godzinie 13:00, ale po spotkaniu jury podjęto decyzję o jej odwołaniu i uznaniu wyników pierwszej serii za ostateczne.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »