PŚ w Engelbergu: Ammann wygrywa po raz 4-ty

W bardzo emocjonującym konkursie w szwajcarskim Engelbergu triumfował reprezentant gospodarzy oraz lider klasyfikacji generalnej Simon Ammann.

Na drugiej pozycji uplasował się Wolfgang Loitzl, który wyprzedził swojego kolegę z drużyny - Gregora Schlierenzauera. Loitzl lądował na 134 oraz 137m. Do zwycięstwa zabrakło mu 2,2 punktów. Największy rywal Ammanna na skoczni na początku sezonu - Schlierenzauer zakończył zmagania na najniższym stopniu podium. Austriak uzyskał dziś 135 oraz 134m.

Adam Małysz po pierwszej serii zajmował 16 miejsce, jednak w drugiej serii oddał krótszy skok i zajął 21 pozycję.
Swoje pierwsze punkty Pucharu Świata zdobył Łukasz Rutkowski. Nasz młody zawodnik uplasował się na 27 pozycji. Zakopiańczyk oddał dwa równe skoki na odległość 120m.

Niestety do drugiej serii nie awansowali Piotr Żyła oraz Marcin Bachleda. Zajęli odpowiednio 44 oraz 45 miejsce.

Największy awans zanotował dziś Niemic Martin Schmitt, który po pierwszej serii był na 28 miejscu a zawody ukończył na 7 miejscu.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »