FIS Cup w Sapporo: Japończycy zdominowali finałowe zawody

• 2009-03-10 16:08

Japończycy zdominowali finałowe zawody FIS Cup, które odbyły się w miniony weekend, w cieniu konkursów Pucharu Świata w Lahti.

W jednoseryjnym konkursie wystartowało zaledwie 18 skoczków, w tym głównie reprezentanci gospodarzy. Na najwyższym stopniu podium stanął Yoshihiko Osanai, który osiągnął 83 metry. Na drugim miejscu uplasował się Yukio Sakano (83,5m), a trzeci był Akira Higashi (82m).

Dopiero czwartą lokatę zajął niezmordowany Kazuyoshi Funaki, który niestety nawet w tak słabo obsadzonych zawodach nie był w stanie wskoczyć na podium.

Klasyfikację generalną cyklu wygrał Felix Brodauf z 709 punktami na koncie. Drugie miejsce zajął Mark Krauspenhaar (345 pkt.), a trzecie David Winkler (324 pkt.).

Zobacz klasyfikację generalną FIS Cup...»

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5110) komentarze: (11)