Znane są kolejne szczegóły Pucharu Świata Pań

 • 2010-10-22 12:47

Podczas jesiennej konferencji FIS po raz kolejny podjęto temat skoków narciarskich kobiet. Delegaci rozmawiali o szczegółach dotyczących nowego cyklu Pucharu Świata Kobiet, który zostanie wprowadzony od sezonu 2011/2012.

Po raz pierwszy podjęto temat wynagrodzenia dla najlepszych zawodniczek Pucharu Świata. Wstępna propozycja zakłada nagrody wysokości połowy kwot otrzymywanych przez mężczyzn. Kolejną istotną sprawą są dwa najważniejsze konkursy: rozpoczynający i kończący cykl. O ich organizację szczególnie zabiega Norwegia, w której skoki narciarskie kobiet są szczególnie popularne.

Wstępny plan zakłada, że pierwszy konkurs Pucharu Świata Kobiet będzie miał miejsce na początku grudnia 2011 roku w Lillehammer, natomiast zakończenie cyklu będzie miało miejsce na średniej skoczni na wzgórzu Holmenkollen, 10 marca 2012 roku. Jest to jak na razie roboczy projekt, który zostanie przedstawiony i przegłosowany podczas wiosennej konferencji FIS.

Entuzjazmu wobec tych planów nie kryje dyrektor sportowy norweskich skoków, Clas Brede Bråthen: „Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju skoków narciarskich kobiet. Pierwszy konkurs Pucharu Świata pań będzie wielkim wydarzeniem, tym bardziej chcemy go zorganizować. To świetnie, że od pustych słów przeszliśmy do działania. Przed nami największy komercyjny rozwój skoków narciarskich pań w historii. Konkursy kobiet będą emitowane przez ogólnokrajowe i międzynarodowe stacje telewizyjne. Jestem pewien, że przyczyni się to do wzrostu popularności tej dyscypliny.”

Obecnie panie mogą konkurować ze sobą tylko na poziomie Pucharu Kontynentalnego. Większość państw wystawia tylko symboliczne kwoty startowe, część – między innymi Polska, nie posiada nawet reprezentacji kobiet w skokach narciarskich. Ciągle otwarta jest sprawa pojawienia się skoczkiń na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. MKOl wyraził już na to zgodę, jednak ostateczną decyzję podejmą organizatorzy.


Natalia Kuś, źródło: vg.no
oglądalność: (5103) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • uklej555 początkujący

  PZN powinien bardziej przyłożyć się do rozwoju skoków pań w Polsce. Mamy bardzo wiele utalentowanych dziewczyn. Wystarczy spojrzeć na konkursy amatorskie np. w Gilowicach.
  Rozwój w tym kierunku proponowałbym zacząć od założenia szkółki narciarskiej wyłącznie dla dziewczyn.

 • anonim

  @popo

  Małyszka już jest dawno:)
  Ale jej tata nigdy jej nie zachęcał do uprawiania tej dyscypliny i nie zachęci.
  KIedyś tłumaczył to dlaczego.
  Co nie znaczy, że to nie jest wysportowana dziewczynka, bo jest tyle, że nie uprawia nic na poważnie.

 • JPW2 stały bywalec

  Ja mam nadzieje, ze PZN wreszcie przejdzie do konkretnych dzialan i bedziemy mieli okazje ogladac nasze dziewczynki w PS.

 • czarnylis weteran

  Mam nadzieję, że PŚ pań będzie równoległy do zawodów mężczyzn. To znaczy na tej samej skoczni, w te same dni. Rozumiem, że konkursów w wykonaniu pań byłoby mniej, bo nie wszystkie obiekty mają bazę by przyjąć taki podwójny PŚ. Jednak na pewno takie rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze dla skoków kobiet w krajach gdzie jeszcze nie są tak popularne jak w Norwegii, czy Austrii. Publiczność przychodząca na PŚ mężczyzn mogłaby przy okazji i na rozgrzewkę zobaczyć latające dziewczyny i być może zainteresować się tą konkurencją, a panie miałyby zapewnioną sporą widownię. Takie rozwiązanie byłoby trudniejsze pod względem logistycznym, ale na pewno lepsze marketingowo i komercyjnie.
  Wysokość nagród na początek wydaje mi się skalibrowana prawidłowo.

 • popo początkujący

  ale jak sie pojawi Malyszka to zaraz szystko sie w polsce znajdzie dla polskich dziewczyn

 • Anika bywalec

  A ja mam nadzieję, że nasze dziewczęta będą regularnie startowaały w PŚ Pań, a PZN wreszcie pomyśli o rozw9oju tej dyscypliny.

 • kibic_malysza doświadczony

  Jeśli u nas nikt z zarządu PZN nie pomyślał przez te 10 lat o skokach kobiet i jakiś poważniejszych zawodach to już się niestety nie doczekamy.

 • Anonimowy Anonim bywalec

  U nas też mógłby gościć konkurs Pucharu Świata, ale przy obecnym zainteresowaniu PZN'u to raczej odległa myśl. Szkoda, bo normalna skocznia Skalite pasowała by do takiej imprezy idealnie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).