PK Pań w Schonach: Iraschko najlepsza

 • 2011-01-08 15:10

Austriaczka Daniela Iraschko wygrała konkurs PK Pań w niemieckim Schonach na skoczni Langenwaldschanze (HS 106). Był to pierwszy konkurs z cyklu FIS Ladies Winter-Tournee. Polki nie startowały. Konkurs rozgrywany był z użyciem nowego systemu kompensacji punktowej.

Iraschko skoczyła 96 i 96,5 metra i uzyskała łączną notę 239,6 pkt. Na drugiej pozycji znalazła się Coline Mattel (235,8 pkt). Reprezentantka Francji lądowała na 96 i 95,5 metrze. Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Melanie Faisst (231,9 pkt), która w pierwszej serii ustanowiła kobiecy rekord skoczni - 97,5 m. W drugiej serii lądowała 3 metry bliżej.

Tuż za podium znalazła się Jessica Jerome (227,9 pkt). W pierwszej serii skoczyła 92,5 metra, a w drugiej wyrównała rekord skoczni. Na 5. pozycji sklasyfikowana została - trzecia po 1. serii - Amerykanka Lindsey Van (95 i 90,5 m i 222,9 pkt). Czołową "6" zamknęła reprezentantka Słowenii Eva Logar (92 i 96,5 m i 222,7 pkt).

W konkursie, pierwszy raz w historii, wzięły udział reprezentantki Chin. Najlepiej z nich spisała się niespełna 12-letnia Tong Ma (67,5 m i 54,5 pkt), która zajęła 44. miejsca na 49 sklasyfikowanych zawodniczek.

Na czele klasyfikacji generalnej umocniła się Iraschko (660 pkt). Na drugiej pozycji znajduje się Jerome (426 pkt), a na trzeciej - Van (361 pkt).

Daniela Iraschko została także pierwszą liderką FIS Ladies Winter-Tournee. Na drugim miejscu znajduje się Coline Mattel, a na trzecim Melanie Faisst.

Kolejny konkurs PK w Schonach odbędzie się jutro. Start pierwszej serii zaplanowano na 14:30. O 13:30 powinna rozpocząć się seria próbna.

KLASYFIKACJE I WYNIKI:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań »


Tomasz Medyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4508) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Kilka Włoszek z żałoby nie wystartowało w konkursie, ale dwie były, dziwna sytuacja...

 • anonim
  :S

  urodne to to nie jest :S

 • anonim

  Dziwne, że nie odwołali zawodów. Ale show must go on :/

 • AntyBartula początkujący

  No co za niespodzianka : ) dla odmiany wygrała Daniela :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).